FAQ

DRUHY RAGBY

Kontaktní ragby se hraje v různých počtech. Oficiální název zní "rugby union". Nejrozšířenější a hlavní druh ragby je v počtu patnácti hráčů nebo hráček. Hraje se zápasovou formou 2 x 40 minut. Minimální doba na odpočinek mezi zápasy jsou 2 dny. Druhým nejrozšířenějším druhem je ragby v sedmi, tzv. olympijské ragby, které se hraje turnajově 1-3 dny podle počtu přihlášených týmů. Zápasy trvají 2 x 7 minut. Obvykle se hrají 3-4 zápasy za den. Další varianty jsou v deseti a dvanácti hráčích. Plážové ragby je v pěti. Hraje se také turnajově. Z důvodu propagace a popularizace ragby máme také bezkontaktní druhy ragby, jsou to ragby na dotek, tzv. touch ragby a tag ragby, kde se strhávají pásky přidělané suchým zipem na bocích. Máme také ragby na vozíku.

ragbyov hodnotyjpg

CO POTŘEBUJETE NA RAGBY?

Je důležité pochopit jaké vybavení budete potřebovat. Za prvé, budete potřebovat kopačky. Lité na tvrdší terén a kolíkové na měkký terén. Doporučujeme nosit chránič zubů. Dres a trenky z pevnějšího materiálu a stulpny. Podle potřeby používají hráči chránič hlavy (helmu), chrániče těla (ramena, páteř, ledviny, hrudník a bicepsy), chrániče boků a stehen a chrániče holení.

JAKÉ JSOU ROZMĚRY RAGBYOVÉHO HŘIŠTĚ, BRANKY A MÍČE?

Ragbyové hřiště by mělo být široké 68 až 70 metrů a dlouhé 94 až 100 metrů od jedné brankové čáry ke druhé. Brankoviště by mělo být hluboké 10 až 22 metrů. Míč musí být oválný a vyrobený ze 4 dílů.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI RAGBY A AMERICKÝM FOTBALEM?Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/clients/client17/web74/web/app/modules/Content/frontend/view/content.php on line 4