O klubu

Prvotní nápad založit oddíl rugby v Novém Městě na Moravě se zrodil v hlavě paní Mítové, nicméně Jiří Mít se nenechal dlouho přemlouvat a začali spolu postupně realizovat tuto myšlenku.

První trénink proběhl 18.července 2015 (v den narozenin prezidenta), zůčastnilo se 9 zájemců a trénovalo se na atletickém stadionu v Novém Městě na Moravě.

Účastníky tohoto tréninku byly Liška Jan, Doležal Tomáš, Benoni Kryštof, Svoboda Lukáš, Heralová Michaela. Zůčastnili se i žáčci Heralová Natalie, Drdla Antonín a Vítek. Historicky první trénink vedl Mít Jiří a samozřejmě byla přítomna i paní Mítová Hana.

Poté se tréninky přesunuly do Maršovic u Nového Města n.Mor. a to od 22.září. Touto změnou, kdy jsme byli nuceni opustit plochu atletického stadiónu jsme v tu dobu přišli o 1/3 žáků.

Dosud největší účast na tréninku byla 13.10.2015 a to 11 mužů, 9 dorostenců,14 žáků a 1 trenér (Mít Jiří).

Dne 20.12.2015 byla svolána valná hromada oddílu, kde bylo odsouhlaseno založení spolku pod názvem Rugby Club Titáni Nové Město na Moravě. Byly schváleny stanovy budoucího spolku a také zvolen 7 členný výbor oddílu. Následovala schůze výborová, kde byly rozděleny funkce jednotlivým členům a byl zvolen prezident klubu.

V roce 2016 bude klub pokračovat v rugbyové výchově svých členů a zůčastní se několika turnajů, bude také odehráno několik přátelských utkání.

Bc. Jan Novotnýpředseda klubu
predseda@rctitani.cz